Lista puilor pierduti pana la data de 12 iulie

DREA TEAM GAESTI 1038184,4043281,1038370
TEAM JANKO & KORODI 188025,188028
TANASE & BARDAHAN 414630
NITU VIO 44243
GAUST GERHARD 0244-212
TEAM MC & PI  287152
TEAM VERES & GHETI 336391,337673
MORARU VIRGILIU NICOLAE 126456
TURCU NICOLAE 1077943
PALTAU TIBOR 188519
STROE FLORIN ALIN 2065399
TEAM OLR 025729
DICU GHEORGHE 356164
LUPU IOAN 1002215
DERBY INT BRASOV 5075105
NAGY GYULA 182818,182820
LUCKAS STEFAN 147103
GEORGESCU CLAUDIU 5066209
TEAM BARTOLOMEU 5035019
MANAILA CRISTIAN 5132911
ANDREI SILVIU 1075093
STETCO VIOREL 1021337
CARCIUMARU IOAN MARIUS 5070553
MUNTEAN VASILE 4087650
ADRIAN MOGAJA & RADU BUZURA 529628
KADAR ISTVAN 185374
FILIP STEFAN 4093401,4093448
TEAM MIRA 4082811
BRATIAN FLORIN 4094387,4094347
CLASS888 23
SIDOR & STEFANESCU 260077
MIRCEA IULIAN 2038302
IACOB MARINEL 195230
APOSTOLESU NICOLAE 2011815
DINCA MARIAN CATALIN 191601
BILIBOACA SEBASTIAN & CODRUT 5078704,508703
FAM FLOROIU 006933
GROSU SORIN 442786
FRATII HERMENEANU 37928
DURBACA & SZABO 5031277
MITITELU DANIEL 03336-1084
TEAM GUTAS M & S & VELOCCI M & ALBUSOIU I 379565

Lista participantilor 2018

Total porumbei: 645

A.& I. BUSUIOC 7
ADRIAN MOGAJA & RADU BUZURA 15
ANDREI SILVIU 7
APOSTOLESCU NICOLAE 7
ARGHIRA CATALIN 3
ARON LUCIAN 4
BADILA MARIAN & GHEORGHE DANIEL 7
BALACEANU IOSIV 4
BALINT IULIU 2
BARABAS MIHALY 7
BICHIR VALENTIN 9
BILIBOACA SEBASTIAN & CODRUT 7
BRATIAN FLORIN 12
BREBEAN BOGDAN 3
CANEA OVIDIU 3
CARCIUMARU IOAN MARIUS 7
CHITU VALENTIN 8
CLASS 888 7
DERBY INT. BRASOV 7
DICTUS & IANCU – BELG 8
DICU GHEORGHE 13
DINCA MARIAN CATALIN 5
DOROFTEI & OLARU 3
DRAGOIU DAMIAN 7
DREA TEAM GAESTI 70
DURBACA & SZABO 25
ENACHE ROMEO 4
FAM. LEPADATU 3
FAM. MOTOC 3
FAM.BAILA 6
FLOROIU CIPRIAN 3
FRATII CRACIUNESCU 3
FRATII HERMENEANU -GB 7
GAUST GERHARD- DV 12
GEORGESU CLAUDIU 7
GHEORGHE IONICA 1
GROSU SORIN 7
IACOB MARINEL 5
IANCU SORIN 4
KADAR ISTVAN 7
LUCKAS STEFAN 5
LUFFY AKOS 4
LUPU IOAN – IT 7
MANAILA CRISTIAN 6
MARIUS ANDREI 7
MINGIOIU IOAN 3
MIRA TEAM 10
MIRCEA IONUT 4
MIRCEA IULIAN 8
MITITELU DANIEL -DV 7
MORARU VIRGILIU NICOLAE 4
MUNTEAN VASILE 7
NAGY GYULA 15
NITA ROMEO 3
NITU VIO-GB 25
OLARU + APOSTOL 3
PALTAU TIBOR 3
PETREA ADRIAN 3
R.S.R.ITALPIGEONSLOFT 12
ROMAN SERGIU 7
SAVA ANATOLIE 3
SIDOR & STEFANESU 3
STANCIU GIGI 3
STETCO VIOREL 6
STOICA LAURENTIU 3
STROE FLORIN ALIN 7
STROE MARIAN 3
SUSEANU EDUARD & PETRUSA ALEX 10
TANASA DANIEL – IT 10
TANASE & BARDAHAN 7
TEAM BARTOLOMEU 6
TEAM BOLD S CARACAL 3
TEAM JANCKO & KORODI 15
TEAM M.C. & P.I. 15
TEAM O.L.R. 7
TEAM VERES & GHETI 14
TUDOR GEORGE 4
TURCU NICOLAE 6
VARVARA GEORGE 4
FILIP STEFAN 13
TERZEA SERGIU 2
IVORYBIRDS- LOFT 3
TEAM GUTAS M.& S. & VELOCCI M.&ALBUSOIU I.- IT 15
VOICU & GEOMS 3
HOSU NICOLAE 3
MUCEANU ALIN & MANOLE ADRIAN 4
VLAD BOGDAN 1

Lista puilor pierduti – 15 Mai

DREA TEAM GAESTI RO-195269,RO-195257
TANASA DANIEL IT-379434
NITU VIO GB-44260
GAUST GERHARD DV-0244-224
TEAM M.S. & P.I. RO-287151
TEAM VERES & GHETI RO- 336374
BICHIR VALENTIN RO – 036760
NAGY GYULA RO-182835
ANDREI SILVIU RO-1075099
CARCIUMARU I. MARIUS RO-5070551
ADRIAN MOGAJA & RADU BUZURA RO-529624,RO-529637
R.S.R.ITALPIGEONS LOFT IT-437880
MIRA TEAM RO-4082812
IANCU SORIN RO-054273
ARGHIRA CATALIN RO-411062
APOSTOLESCU NICOLAE RO-2011813
BALINT IULIU RO-5030818

Colectare Sâmbătă 26 Mai

Colectare Sâmbătă 26 Mai !!!

Pe ruta Brașov – DN 1 – București – Găiești – Târgoviște – Pitești – Câmpulung !

Tel 0762573211 , pentru a stabili ore și puncte de întâlnire sau alte Trasee in următoarea Perioada ..!

Colectare Duminica 15 Aprilie

Colectare Duminica 15 Aprilie !!!

Pe ruta Brașov – DN 1 – București – Găiești – Târgoviște – Pitești – Câmpulung !

Tel 0762573211 , pentru a stabili ore și puncte de întâlnire sau alte Trasee in următoarea Perioada ..!

PLAN DE ZBOR 2018

PLAN DE ZBOR 2018 !

Înaintea începerii zborurilor se vor desăşura 7 zboruri de antrenament pe distanţe între 2 şi 70 de Km. În funcţie de cum pleacă porumbeii de la locul lansării si de timpul parcurs până la destinaţie , se pot repeata sau nu anumite antrenamente .

Lansările se vor face de la CINCU, MEDIAŞ şi Turda (hot spot). Semifinala va starta de la VALEA LUI MIHAI, de la o distanţă de aproximativ 360 Km, pregătind marea finală de la BUDAPESTA – 580 Km.

Columbodromul TRANSILVANIA OLR este primul columbodrom din ROMÂNIA care a anunţat desfăşurarea unei finale de la o asemenea distanţ!ă

Mai multe detalii GĂSIŢI AICI